Wykładowcy
 

Ewelina Tyszko-Bury D.O.

Swoją zawodową drogę z rehabilitacją i osteopatią zaczęłam w 2004 roku od studiów na warszawskim AWF-ie na wydziale fizjoterapii. Po obronie pracy magisterskiej wiedziałam, że to jeszcze nie koniec drogi w tym kierunku, wręcz przeciwnie to był tylko dobry początek. W 2009-2015 roku studiowałam osteopatię w Sutherlad College of Osteopathic Medicine i zakończyłam naukę egzaminem zdanym z wyróżnieniem. Ukończyłam wiele szkoleń z zakresu osteopatii w kraju i za granicą. Równocześnie uczestniczyłam w konferencjach oraz spotkaniach naukowych jako wykładowczyni i prelegentka. Od 2020 roku wykładam w szkole osteopatii FICO-MUM. Jestem autorka publikacji w czasopismach medycznych jak również współautorką (wraz z Kamilą Raczyńską-Chomyn) książki „ONA”, która jest gigantyczną dawką wiedzy dla każdej kobiety.

Moim ulubionym tematem pracy jest osteopatia ginekologiczna. Stworzyłam autorskie szkolenie dla fizjoterapeutów i studentów osteopatii „Podejście osteopatyczne w terapii kobiet”. Wraz z położną Izabelą Dembińską utworzyłyśmy kurs „Aspekt położniczy i osteopatyczny w trakcie ciąży, porodu i połogu”, który pokazuje, jak bardzo zbieżna jest praca położnej i osteopatki w procesie przygotowania do porodu. Jest to pierwsze w Polsce takie szkolenie dla specjalistów. Stworzyłam miejsce pracy, które uwielbiam –  „Słuchając ciała" – gdzie multidyscyplinarny zespół dba o zdrowie pacjentek i pacjentów. Kocham to co robię. Czuję się w tym spełniona, co uważam za wielkie szczęście! Prywatnie jestem mamą, żoną, córką i przyjaciółką.

 

Marc Damoiseaux D.O.

Doświadczenie

  • Osteopata / 2003 – do dzisiaj
  • Pracuję od 23 lat jako osteopata w Brukseli, w prywatnym gabinecie osteopatycznym z dorosłymi, dziećmi oraz niemowlakami.
  • Wykładowca oraz mówca konferencyjny / 2002 – do dzisiaj
  • Wykładowca oraz mówca konferencyjny w Europie (Francja, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria) od 2002 roku oraz poza Europą od 2014 roku (Japonia i Indie).

 Wykształcenie 

  • Dyplom osteopaty na VUB (Vrije Universiteit Brussel) otrzymany w CBO (Belgijska Szkoła Osteopatii) / 2000
  • Dyplom fizjoterapeuty na ISCAM 1991

Wolontariat 

  • Współzałożyciel ASBL Tonglen Belgia i Dzieci Osteopatii 2012 – do dzisiaj

Wsparcie osób cierpiących oraz u kresu życia (Tonglen) oraz stowarzyszenie osteopatów świadczących darmową opiekę leczniczą dzieciom wywodzącym się z trudnych warunków społecznych (Dzieci Osteopatii). Wykładowca w Japan Osteopathy International College. Wykłada przedmioty składające się na szkolenie z embriologicznej osteopatii biodynamicznej: zarówno techniki strukturalne, trzewne jak i czaszkowe czy podejście energetyczne do ciała.  Wykładowca w szkole osteopatii w Barcelonie. Wykłada przedmioty składające się na szkolenie z embriologicznej osteopatii biodynamicznej: zarówno techniki strukturalne, trzewne jak i czaszkowe. Wykładowca w Clinic de Osteopatía y Medicina Avanzada FBEO w Madrycie. Wykłada różne przedmioty składające się na szkolenie z embriologicznej osteopatii biodynamicznej: zarówno techniki strukturalne, trzewne jak i czaszkowe. Wykładowca w "Associazione Corpo e Psiche" Rzym. Nauczał różnych przedmiotów składających się na szkolenie z embriologicznej osteopatii biodynamicznej: zarówno techniki strukturalne, trzewne jak i czaszkowe. Wykładowca w Szkole osteopatii tradycyjnej Północy. Nauczał różnych przedmiotów składających się na szkolenie z embriologicznej osteopatii biodynamicznej: zarówno techniki strukturalne, trzewne jak i czaszkowe.  

dr n. med. Przemysław Bławat

specjalista chirurgii klatki piersiowej

Doświadczenie zawodowe:

Na co dzień pracuje w Oddziale Klinicznym Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów Centrum Onkologii w Bydgoszczy, gdzie specjalizuje się w małoinwazyjnych technikach torakochirurgicznych. Wykłada przedmiot kierunkowy (torakochirurgia) dla studentów V i VI roku medycyny w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Posiada 15 lat doświadczenia w zakresie leczenia bólu i opieki paliatywnej w ramach pracy w Regionalnym Zespole Opieki Paliatywnej – Dom Sue Ryder w Bydgoszczy. Ma także 10 lat doświadczenia leczenia żywieniowego (dojelitowego i pozajelitowego) w ramach poradni leczenia żywieniowego. Od 10 lat jest także lekarzem nurkowym i kwalifikuje do nurkowania nurków rekreacyjnych.  Wiedzę w zakresie terapii manualnej zdobył poprzez tłumaczenia z języka francuskiego zajęć z zakresu osteopatii, terapii manualnej i dziedzin pokrewnych, czym zajmuje się od około 15 lat. Od 13 lat naucza terapeutów manualnych, fizjoterapeutów i osteopatów przedmiotów medycznych (diagnostyki ogólnej, diagnostyki różnicowej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej i farmakologii). Po pracy: biega z psem po lesie, jeździ na rowerze, słucha muzyki i realizuje swoje pasje związane z podróżami i medycznymi aspektami nurkowania – zarówno w teorii, jak i praktyce – jako nurek.

 

Nathalie Camirand D.O.

Nathalie Camirand – kanadyjska fizjoterapeutka i osteopatka. Od dwudziestu pięciu lat prowadzi kursy podyplomowe z zakresu ginekologii, urologii oraz dysfunkcji gruczołów i układu nerwowego. Jest autorką książki: „TECHNIKI OSTEOPATYCZNE PRZY ZABURZENIACH UWARUNKOWANYCH NERWOWO I HORMONALNIE” wydanej przez Maloine w Paryżu w 2009 roku. Książka ta została obecnie przetłumaczona na język niemiecki i polski nakładem Elsevier. Jej doświadczenie kliniczne, praktyka pedagogiczna, głód wiedzy i pasja do zawodu, ale przede wszystkim chęć poprawy zdrowia swoich pacjentów znajdują odzwierciedlenie w jej codziennej pracy. 

W 2019 roku została uhonorowana nagrodą Prix Reconnaissance Ostéopathie Québec za swój wkład w rozwój osteopatii i reputację zawodu. Wykładowca w Canadian College of Osteopathy, German Osteopathy College, Vienna School of Osteopathy.

 

Izabela Dembińska

Jestem położną oraz dyplomowaną instruktorką fitness i pilates. Od ponad 12 lat związana jestem z treningiem dla kobiet w ciąży – prowadzę zajęcia, wykładam w szkołach rodzenia oraz jestem autorką szkolenia Medical Pregnancy Training. W swojej praktyce skupiam się na holistycznym przygotowaniu przyszłej matki do porodu. Propaguję świadomą i bezpieczną pracę z ciałem w okresie ciąży, opierając swoje zajęcia o aktywność zarówno fizyczną, jak i mentalną.

 

Dr hab. n. med . Jacek Kociszewski

Dr hab. n. med., ordynator oddziału ginekologii i uroginekologii w Evangelisches Krankenhaus Hagen-Haspe w Niemczech. Pasjonat ginekologii i uroginekologii, wykładowca oraz prelegent, autor wielu publikacji oraz szkoleń, m.in. z zakresu USG w dysfunkcjach uroginekologicznych oraz pessaroterapii. Na co dzień zaangażowany lekarz, nauczyciel stażystów, miłośnik nauki, podróży oraz natury. Niezmiennie ciekawy ludzi i świata. Jeden z najlepszych uroginekologów w Niemczech.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl