dr n. med. Przemysław Bławat

specjalista chirurgii klatki piersiowej

 

Doświadczenie zawodowe:

Na co dzień pracuje w Oddziale Klinicznym Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów Centrum Onkologii w Bydgoszczy, gdzie specjalizuje się w małoinwazyjnych technikach torakochirurgicznych.

Wykłada przedmiot kierunkowy (torakochirurgii) dla studentów V i VI roku medycyny w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Posiada 15 lat doświadczenia w zakresie leczenia bólu i opieki paliatywnej w ramach pracy w Regionalnym Zespole Opieki Paliatywnej - Dom Sue Ryder w Bydgoszczy.

10 lat doświadczenia leczenia żywieniowego (dojelitowego i pozajelitowego) w ramach poradni leczenia żywieniowego.

Od 10 lat jest także lekarzem nurkowym i kwalifikuje do nurkowania nurków rekreacyjnych.

Wiedzę w zakresie terapii manualnej zdobył poprzez tłumaczenia z języka francuskiego zajęć z zakresu osteopatii, terapii manualnej i dziedzin pokrewnych, czym zajmuje się od około 15 lat.

Od 13 lat naucza terapeutów manualnych, fizjoterapeutów i osteopatów przedmiotów medycznych (diagnostyki ogólnej, diagnostyki różnicowej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej i farmakologii).

Po pracy: biega z psem po lesie, jeździ na rowerze, słucha muzyki i realizuje swoje pasje związane z podróżami i medycznymi aspektami nurkowania - zarówno w teorii i praktyce jako nurek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl